MICHAŁ RUSINEK i JOANNA RUSINEK

Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej bibliotece wspaniałe rodzeństwo: Joannę Rusinek – ilustratorkę i Michała Rusinka – literaturoznawcę, pisarza i byłego sekretarza Wisławy Szymborskiej. Dzień rozpoczęliśmy bardzo intensywnie Pierwszym z wydarzeń były warsztaty plastyczne przeprowadzone przez p. Joannę, w trakcie których dzieci wykonały kolaże na wzór wyklejanek tworzonych przez Wisławę Szymborską. Godzinę później rozpoczęło się niesamowite spotkanie autorskie z p. Michałem dedykowane uczniom szkół podstawowych. Wspaniała atmosfera, dużo śmiechu, wspólna praca nad stworzeniem opowiadania z pewnością pozostaną na długo w pamięci naszych małych czytelników!

Popołudniowe spotkanie z pisarzem poprzedziło uroczyste otwarcie wystawy poświęconej Wisławie Szymborskiej. Było to dla nas szczególne wydarzenie, ponieważ wpisywało się w obchody 100-lecia urodzin noblistki. Ekspozycja składa się z plansz wypożyczonych z Fundacji Wisławy Szymborskiej (za co serdecznie dziękujemy), a także naszych autorskich plansz ukazujących biografię noblistki w nowatorskiej szacie graficznej.

Prawdziwą gratką dla wszystkich starszych miłośników literatury było spotkanie z Michałem Rusinkiem, które poprowadziła Dorota Gadzała. W jego trakcie autor opowiadał o swojej twórczości, przytaczał mnóstwo anegdot, a także nawiązał do pracy u boku poetki. To był niezapomniany dzień!

Wszystkie wydarzenia zorganizowane zostały w ramach projektu BLISKO dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.