POZNAJ ADASIA – czytanie bez barier

Dzisiaj pracownicy naszej biblioteki – kierownik Andrzej Rybak i Wioletta Matyjaszczyk wraz

z przedstawicielką Uniwersytetu Trzeciego Wieku p. Ludmiłą Romaneczko gościli w Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie, gdzie przeprowadzili warsztaty literackie „Poznaj Adasia – czytanie bez barier” W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas integracyjnych. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w historię życia Adama Mickiewicza, przybliżoną im przez samego wieszcza, w którego rolę wcielił się kierownik MBP, a także zapoznali się z fragmentami „Pana Tadeusza” i „Bajek”. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu „BLISKO” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoNPRCz 2.0Narodowe Centrum Kultury