Lekcje biblioteczne dla dzieci z Ukrainy

Dzisiaj w naszej bibliotece odbyły się warsztaty dla ukraińskich uczniów klas I-III z Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie . Nasz pracownik, mający doświadczenie w pracy w bibliotece i w wydawnictwie, opowiedział naszym gościom w ich narodowym języku 🇺🇦 o tym, jak powstaje książka – od produkcji papieru, poprzez powstawanie treści, ilustracji, skład. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek, a zdobytą wiedzę wykorzystały w praktyce – wspólnie podjęły próbę przygotowania własnej publikacji 📚 Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, radosnej atmosferze. Dzieci miały okazję zintegrować się oraz poznać wszystkie zakamarki naszej biblioteki. Pamiętajcie, zawsze tu na Was czekamy!